Halep la Singapore: ştim cu cine va juca Simona în următorul meci la Turneul Campioanelor. Program şi clasament

0

Dacă românca a avut o partidă lejeră şi scurtă, de doar 68 de minute cu Madison Keys (7 WTA), în schimb, confruntarea Kerber (1 WTA) – Cibulkova (8 WTA) a durat peste două ore.

Iar asta pentru că doar primul set, tranşat de Kerber la tie-break, s-a lungit cât aproape tot meciul Halep – Keys, nemţoaica făcând 1-0 după 63 de minute.

Apoi însă, Cibulkova a egalat relativ repede, impunându-se cu 6-2 în setul al doilea.

În decisiv însă, Kerber şi-a respectat statutul de favorită, trecând cu 6-3 de sportiva din Slovacia. Partida a durat două ore şi 20 de minute.

După rezultatele de astăzi din Grupa Roşie, marţi, învingătoarele vor juca între ele, în timp ce învinsele vor ajunge faţă în faţă în celălalt meci.

La finalul fazei grupelor, primele două clasate vor ajunge în semifinale.