Gloria Bistrita are datorii la fondul de sanatate

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Gloria Bistrita datoreaza fondului de sanatate peste 500 de milioane de lei, se arata in raportul Casei Judetene a Asigurarilor de Sanatate Bistrita-Nasaud dat publicitatii, ieri, de prefectul

Gloria Bistrita datoreaza fondului de sanatate peste 500 de milioane de lei, se arata in raportul Casei Judetene a Asigurarilor de Sanatate Bistrita-Nasaud dat publicitatii, ieri, de prefectul judetului Bistrita-Nasaud, Viorel Pupeza. Potrivit sursei citate, clubul Gloria Bistrita avea, la data de 30 iunie, restante de peste 360 de milioane de lei, la care se adauga majorari si penalitati de peste 140 de milioane de lei. Conducerea clubului bistritean a cerut CJAS esalonarea datoriilor. Clubul Gloria Bistrita se afla pe locul 42 pe lista celor 116 mari datornici la fondul asigurarilor de sanatate. Acestia datoreaza in total 161 de miliarde de lei asigurarilor de sanatate, bani care ar putea ajunge Spitalului Judetean sa functioneze in conditii bune timp de un an.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite