Gică Popescu și-a plătit jucătorii de la Chindia chiar înainte de Revelion

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Gică Popescu
Gică Popescu

Jucătorii şi angajaţii Chindiei au avut o surpriză plăcută vineri după-amiază, în penultima zi a anului. Conturile le-au fost alimentate cu o sumă modică, de ordinul câtorva sute de euro, suficient totuşi pentru a avea o masă îmbelşugată de Revelion.

Târgoviştenii au de încasat două salarii, pe octombrie şi noiembrie, dar şi trei prime de joc, corespunzătoare victoriilor de la Severin şi acasă cu Luceafărul, dar şi egalului din deplasarea de la Baia Mare. "Nici nu ştim ce reprezină aceşti bani. Dacă e vreo primă de sărbători, sau o parte din salariu. Oricum, sunt bineveniţi. Noi sperăm că în ianuarie se vor rezolva problemele şi vom ajunge la zi", au declarat, sub protecţia anonimatului, jucătorii, pentru Gazeta Dâmboviței.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite