FOTO Suporterii lui PSG au făcut spectacol pe străzile Barcelonei înainte de meciul din sferturile Ligii Campionilor

0
Fanii parizieni au împânzit Barcelona FOTO Facebook

Cu prilejul confruntării dintre Barcelona şi PSG din manşa retur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, sute de fani parizieni au făcut deplasarea în oraşul catalan, pe care l-au colorat în roşu şi albastru, culorile echipei din capitala Franţei.

Suporterii lui PSG au umplut terasele din Barcelona şi şi-au încurajat favoriţii minute în şir în principalele pieţe din oraşul catalan, sub privirile admirative ale locuitorilor spanioli.

Partida Barcelona – PSG va începe miercuri seara la ora 21.45 şi va transmis în direct pe DolceSport. Scorul primei manşe desfăşurată la Paris a fost 2-2. În ultimul meci al sferturilor, Juventus va primi vizita lui Bayern Munchen, în tur scorul fiind 2-0 pentru bavarezi.