FOTBAL: Bayern eliminată din Cupa Germaniei. Klinsmann a luat foc. (VIDEO)

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Tehnicianul formaţiei Bayern Munchen, Jurgen Klinsmann, a afirmat că este afectat de faptul că echipa sa a fost eliminată încă din sferturile Cupei Germaniei, după ce a pierdut cu 2-4 meciul contra lui Bayer Leverkusen, informează site-ul oficial al grupării.

"Am vrut cu disperare să ajungem în semifinale, dar nu a fost să fie. Avem un gust amar după ce am pierdut. A fost un meci deschis şi atractiv pentru public, Leverkusen a pus presiune pe noi, au fost foarte agresivi, nu ne-au lăsat să ne facem jocul. Au evoluat foarte bine şi au meritat victoria. Nu am avut viteză şi ne-am creat prea puţine ocazii de gol, am greşit şi acest lucru ne-a costat. Am luptat foarte mult, dar nu am reuşit să câştigăm. Acum ne vom concentra sută la sută pe Bundesliga şi Liga Campionilor", a spus antrenorul lui Bayern, Jurgen Klinsmann.

Bayer Leverkusen a marcat prin Barnetta (54), Vidal (61), Helmes (70) şi Kiessling (90+2), în timp ce Bayern Munchen a înscris prin Lucio (72) şi Klose (74).

Tot miercuri au mai avut loc alte două meciuri din sferturile Cupei Germaniei: Hamburg-Wehen 2-1 (Kopilas 17-autogol, Petric 37 / Schwarz 86), Wolfsburg-Werder 2-5 (Dzeko 10, 43 / Diego 3, 55-penalty, Ozil 7, Pizzaro 71, 89).

În semifinale Cupei Germaniei s-au calificat FSV Mainz, Werder, Hamburg şi Bayer Leverkusen.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite