FOTBAL: Argăseală: "Dosarul Valiza a fost trimis la Comisie pentru arhivare"
0Preşedintele Stelei, Valeriu Argăseală, a comentat luni, ironic, decizia retrimiterii cazului Valiza la Comisia de Disciplină pentru rejudecare, spunând că aceasta a fost făcută doar pentru arhivare.
"Nu cred că s-a trimis niciun caz Valiza la Comisie, cine a spus? Nu s-a discutat despre acest lucru. Cum să se trimită un dosar la rejudecare dacă s-a luat deja o decizie definitivă şi irevocabilă? În felul astă, procesul ar dura zeci de ani. Poate acest caz a fost trimis pentru arhivare", a spus Argăseală.
Preşedintele Federaţiei Române de Fotbal, Mircea Sandu, a declarat, luni, că în şedinţa Comitetului Executiv s-a hotărât retrimiterea cazului "Valiza" spre rejudecare la Comisia de Disciplină.
























































