CSM Bucureşti revine în forţă, după o victorie cu liderul grupei, Metz, în Liga Campionilor de handbal feminin

0
CSM Bucureşti, victorioasă în Liga Campionilor FOTO Arhivă personală/Facebook

CSM Bucureşti s-a impus în duelul cu Metz, disputat duminică, pe teren propriu şi încheiat cu scorul de 32-27. Partida a contat pentru grupele principale ale Ligii Campionilor de handbal feminin.

CSM Bucureşti păstrează şanse pentru calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, Cristina Neagu&co lăsând în urmă înfrângerea dureroasă, din etapa trecută, cu Ferencvaros. Din formaţia „tigroaicelor” s-au remarcat Cristina Neagu (14 goluri marcate), Andrea Lekic şi Crina Pintea.

De altfel, Metz este cea care a eliminat-o, sezonul trecut, pe CSM Bucureşti. Pe atunci, „lupta” se dădea în sferturile Ligii Campionilor, iar gruparea franceză a consemnat o dublă victorie, 31-26 şi 23-22.

În etapa a treia a grupelor principale din Liga Campionilor, elevele lui Adrian Vasile vor juca în Norvegia, contra Vipers, sâmbătă, de la ora 20:00. De menţionat că CSM Bucureşti trebuie să se afle între primele patru echipe pentru a ajunge în sferturile de finală.