CS Mioveni - Universitatea Craiova 0-1. Victorie chinuită pentru craioveni cu ultima clasată din Superligă

0

Universitatea Craiova a reușit să obțină victoria la limită, scor 1-0, în deplasarea de la CS Mioveni.

CS Mioven FCU Craiova 1948, Sportpictures jpg

A fost prima partidă a craiovenilor de la plecarea lui Mirel Rădoi. Dragoș Bon a debutat ca antrenor interimar cu o victorie chinuită în fața ultimei clasate. Argeșenii au dominat jocul însă nu au reușit să finalizeze nici o ocazie. Cea mai mare ocazie a a fost bara lui Blerim Kasniqi, din minutul 80.

Alex Cîmpanu a marcat în minutul 41 singurul gol al partidei, cu un șut din marginea careului. Meciul s-a încheiat la fel ca și în tur, cu scorul de 1-0.

Este prima victorie a craiovenilor după cinci partide fără victorie în toate competițiile, care râmân pe poziția a patra, la egalitate de puncte cu FCSB (35). De cealaltă parte, CS Mioveni rămâne cu o singură victorie în 20 de meciuri disputate în Superligă și are șanse tot mai mici de a scăpa de la retrogradare.