Condusă cu 2-0, Dinamo a egalat în ultimele minute ale meciului cu Barnsley

0
Ionel Dănciulescu a margat golul egalizator în minutul 88 FOTO Adevărul

Dinamo rămâne neînvinsă în meciurile amicale disputate în Anglia, contabilizând trei rezultate de egalitate şi două victorii.

Dinamo a încheiat stagiul de pregătire din Anglia cu un meci de verificare în compania formaţiei Barnsley. Echipa engleză joacă în liga a doua din Albion, Championship, clasându-se la finalul sezonului precedent pe locul 21. Formaţia este fondată în anul 1887!

Barnsley a condus la pauză cu 2-0, dar Dinamo a smuls un rezultat de egalitate graţie golurilor marcate de Curtean şi Dănciulescu în minutele 83 şi 88.

Amicalele jucate de Dinamo în Anglia

Dinamo – Livingston FC 3-0 (1-0)

Dinamo – Oldham Athletic 2-2 (1-1)

Dinamo – Ayr United FC 1-1 (0-0)

Dinamo – Heart of Midlothian FC 5-1 (2-0)

Dinamo - FC Barnsley 2-2 (0-2)

Gheorghe Mulţescu a început meciul cu Bălgrădean - L. Rus, Grigore, Asanovic, I. Şerban -  Boubacar, Hasanovic - V. Lazăr, Matei, Curtean - J. Thomas

Rezerve: Naumowski, Rotariu, Manyur, Radu Andrei, Durimel, Pape, Vaştag, Dănciulescu, Luchin, Filip, Strătilă