Cîrţu: "Sunt supărat că nu am reuşit ce mi-am propus"
0Sorin Cîrţu, antrenorul-suspendat al echipei Pandurii Târgu Jiu, a declarat că regretă că nu a reuşit să îşi îndeplinească obiectivul: salvarea echipei de la retrogradare.
Cîrţu a precizat că nici programul echipei nu l-a avantajat. "Sunt supărat că nu am reuşit ce mi-am propus, însă nu îmi reproşez nimic profesional. Dacă aş da timpul înapoi, aş proceda în acelaşi mod. Aş face şi acelaşi program. Aşa trebuia procedat cu o echipă în situaţia în care se aflau cei de la Pandurii. A fost şi un program greu, dar pe care îl ştiam. A fost, însă, şi o
programare care nu ne-a avantajat. Din zece meciuri, şapte le-am jucat
duminică - miercuri.", a declarat Sorin Cîrtu la Sport Total FM.























































