Braşov-Dinamo 2-2 / Apărarea lui Dinamo, „în piuneze” înaintea meciului cu Barcelona

0
Mediafax | Dragoş Grigore, unul dintre marcatorii meciului cu Braşov

Ultimul meci din cadrul etapei a III-a, Dinamo - Braşov, s-a încheiat la egalitate şi a arătat că Bonetti mai are mult de lucru cu echipa sa.

În ziua în care Bonetti a aniversat 51 de ani, dinamoviştii i-au făcut cadou o remiză chinuită contra Braşovului. Alb-roşii au fost conduşi, dar au revenit de fiecare dată, scorul final fiind 2-2.

Braşovenii au marcat prin Batin (minutul 16) şi Buga (minutul 59), iar replicile dinamoviştilor au venit prin D. Grigore (minutul 39) şi C. Matei (minutul 72).

Mircea Baniciu a interpretat, la începutul meciului, imnul oficial al echipei Braşov. Numit În oraşul de sub Tâmpa, acesta are linia melodică de la piesa Andrii Popa.

Înainte de startul meciului, s-a ţinut un moment de reculegere în memoria jucătorului nigerian, Chinoso Henry Ihelewere, legitimat la Delta Tulcea, care a decedat în timpul unui meci amical.