Boloni, supărat pe francezi
0Tehnicianul Ladislau Boloni a declarat într-un cotidian francez că federaţia de fotbal de la Paris nu respectă regulamentele. "Cred că federaţia nu şi-a făcut treaba în acest caz,
Tehnicianul Ladislau Boloni a declarat într-un cotidian francez că federaţia de fotbal de la Paris nu respectă regulamentele. "Cred că federaţia nu şi-a făcut treaba în acest caz, bătându-şi joc de regulamente şi lăsând cele două cluburi (Colmar şi Auxerre) să se înţeleagă asupra amânării meciului, lucru anormal şi injust faţă de Rennes. Nu sunt sigur că atitudinea lui Guy Roux (vicepreşedinte la Auxerre) este foarte corectă", a spus Boloni despre faptul că forul parizian a permis adversarei sale din Cupa Franţei, Colmar, să-şi amâne jocul din campionat cu Auxerre.























































