FOTO Rochia de mireasă a lui Kate Middleton va fi expusă la Palatul Buckingham
0Rochia de mireasă purtată de Kate Middleton în ziua căsătoriei cu prinţul William va fi expusă, în această vară, la Palatul Buckingham.
Rochia concepută de Sarah Burton de la casa de modă Alexander McQueen, va fi expusă între 23 iulie şi 3 octombrie, alături de voalul de nuntă, de tiara purtată de Kate, dar şi de pantofii de nuntă şi cerceii cu diamante ai ducesei de Cambridge, au anunţat reprezentanţi ai Casei Regale, informează ABC News.
Expoziţia dedicată "nunţii secolului" va face parte dintr-un popular tur al Palatului Buckingham, deschis pentru turişti în lunile de vară. â
De asemenea, turiştii care vor vizita palatul Buckingham vor putea admira şi o parte din colecţia de artă a reginei Elisabeta a II-a. Din această colecţie nu lipsesc pânze semnate Rembrandt sau Rubens




foto: Reuters