Madonna și-a supărat fanii din Australia
0
Fanii Madonnei din Australia au fost dezamăgiţi după ce artista și-a anulat marţi seara show-urile din această țară, unde urma să cânte după o absenţă de 20 de ani, potrivit BBC News.
Presa internațională relatează că stadioanele din Sydney şi Melbourne au fost deja închiriate pentru turneul „MDNA“. Unele surse susţin că spectacolul a fost contramandat din cauza biletelor costisitoare şi a aglomeraţiei, dar organizatorul concertului nu a oferit nicio explicaţie oficială.
„Turneul Madonnei se va încheia în America de Sud, în luna decembrie, după cum s-a stabilit. Asta e tot ce vă putem spune“, a declarat reprezentantul vedetei. Madonna urma să confirme datele concertelor din această vară încă de la începutul acestei luni, dar a amânat anunțul până după Jocurile Olimpice.
Incidentul nu este singular. În ultimele două turnee mondiale, artista a renunţat să concerteze pentru australieni din considerente logistice şi financiare. Până acum, Madonna a încasat deja aproximativ 50 de milioane de dolari din turneul ,,MDNA“.