Senatorii, nemultumiti de cazarea la Hotel Bucuresti

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

* Ei s-au plans conducerii Senatului de apa, micul dejun si de deranjul provocat de lucrarile de renovare * Unii au reclamat ca le sunt rascolite lucrurile

Senatorii cazati la Hotelul Bucuresti au reclamat conducerii Senatului ca sunt deranjati de lucrarile de renovare a cladirii in care locuiesc, zgomotul si dezordinea creandu-le disconfort. Problema a fost discutata in sedinta de miercuri a Biroului Permanent al acestei Camere, care a hotarat ca persoanele cu atributii administrative, respectiv chestorii si secretarul general al Senatului, sa aiba o discutie pe aceasta tema cu directorii hotelului. In notele adresate conducerii Senatului, unii parlamentari reclama si faptul ca le-au fost "rascolite" lucrurile din camera si ca le-au disparut "hartii" importante. Un alt motiv de nemultumire pentru demnitari este apa potabila, care, potrivit reclamantilor, contine impuritati. Nici micul dejun, inclus in pretul platit hotelului, nu le este pe plac senatorilor, ei considerand ca produsele oferite nu corespund din punct de vedere calitativ si cantitativ.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite