Presedintii sectiilor de votare, platiti ca zilierii

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Ieri, presedintii sectiilor de votare din Timisoara s-au intalnit cu reprezentantii Prefecturii, Primariei si ai Biroului electoral de circumscriptie. Principala nemultumire a fost legata de plata

Ieri, presedintii sectiilor de votare din Timisoara s-au intalnit cu reprezentantii Prefecturii, Primariei si ai Biroului electoral de circumscriptie. Principala nemultumire a fost legata de plata zilelor de referendum. Afland ca vor primi cate 150.000 de lei pentru fiecare zi din cele patru platite, oamenii au inceput sa vocifereze: "Dom'le, noi muncim cel putin cinci zile"; "In conditiile astea, nici nu mai iau banii, ca sunt luat de prost"; "Sa cereti la Bucuresti sa fim platiti ca oamenii, nu ca fraierii". Pentru trimiterea urnei volante, presedintii sectiilor de votare au fost sfatuiti sa aleaga doi membri din comisie: "Imperecheati-i cum credeti de cuviinta, in functie de partidele pe care le reprezinta". Autoritatile s-au trezit ca au ramas in aer cu sectiile 211 si 212 din Timisoara, care ar fi trebuit sa-si aiba sediile in unitati militare, insa reprezentantii Armatei au anuntat ca acest lucru nu mai este posibil. Secretarul Primariei Timisoara, Ioan Cojocari, a precizat ca s-au gasit deja variante de inlocuire.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite