Ponta: „Păunescu vrea să mai trăiască, pentru a vedea România scăpată de acest blestem“

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Preşedintele PSD, Victor Ponta, a precizat, astăzi, de la tribuna Parlamentului, că poetul Adrian Păunescu, grav bolnac, i-a trimis un mesaj de pe patul de spital.

„Adrian Păunescu mi-a trimis, chiar de pe patul de spital, un mesaj. Mi-a scris următoarele: «Sunt bolnav, vreau să mai trăiesc ca să văd România scăpată de acest blestem»“, a spus Ponta.

Citeşte şi:

Adrian Păunescu a recitat prima oară „La adio!“, la Braşov, la 1 ianuarie 1983 / VIDEO

Citeşte primele versuri în memoria lui Adrian Păunescu. Lasă şi tu un mesaj!

Poetul Adrian Păunescu se află internat la Secţia Cardiologie a Spitalului Floreasca, starea sa fiind uşor ameliorată faţă de ziua de ieri.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite