Seară mare pentru Ianis Hagi: titular în Champions League şi autorul unei ocazii uriaşe de gol

0
Ianis Hagi, titular la Genk

Genk a obţinut doar o remiză în partida cu Napoli, disputată miercuri, pe teren propriu şi încheiată cu 0-0. Confruntarea a contat în runda a doua din grupele Champions League.

Finalul meciului a fost marcat de o ocazie de gol a lui Ianis Hagi, care a trimis de la 10 metri puţin peste plasa porţii, spre disperarea lui, surprinsă din plin de camerele de filmat. Fiul lui Gheorghe Hagi a fost schimbat în prelungiri, fiind înlocuit de Bryan Heynen, în minutul 91.

Prin rezultatul obţinut, Genk agoniseşte primul său punct în grupă. După această confruntare, Napoli preia poziţia de lider în Grupa E Champions League, fiind urmată de Salzburg, Genk şi Liverpool, prima şi a treia dintre echipe având un meci mai puţin disputat.

În cealaltă partidă disputată, până la această oră, Borussia Dortmund a învins Slavia Praga cu 2-0, la gruparea din urmă fiind în primul 11 şi Nicuşor Stanciu.