Federaţia a tăiat în carne vie: Bancu, suspendare uriaşă după ce şi-a lovit adversarul fără minge VIDEO

0
Bancu

Căpitanul oltenilor a intrat deja în vacanţă. Una forţată! Pentru că eliminarea sa din din partida cu Sepsi (0-1), în returul semifinalelor Cupei României, l-a costat scump.

Comisia de Disciplină şi Etică a FRF a decis, miercuri, ca fotbalistul echipei Universitatea Craiova, Nicuşor Bancu eliminat săptămâna trecută la meciul cu Sepsi, din semifinalele Cupei României, să fie suspendat şase jocuri şi penalizat cu 11.300 de lei.

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat, la 12 mai, în finala Cupei României, trecând în semifinale de Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului. În tur, scorul a fost 2-1 pentru Sepsi, la Sfântu Gheorghe, iar în retur, tot Sepsi s-a impus cu scorul de 1-0.

În minutul 84, Aganovic (Sepsi) a primit al doilea cartonaş galben pe bancă şi a fost eliminat.

În minutul 86, a primit cartonaş roşu şi Bancu (Universitatea Craiova), pentru un gest nesportiv.