Nu folositi!

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Ferăstrău pentru pomi Super Cut Când alegeţi un produs pentru curăţat pomii din livadă este bine să nu vă grăbiţi. Piaţa abundă cu o gamă largă de ferăstraie. La fel de mult

Ferăstrău pentru pomi Super Cut

Când alegeţi un produs pentru curăţat pomii din livadă este bine să nu vă grăbiţi. Piaţa abundă cu o gamă largă de ferăstraie. La fel de mult variază şi preţurile. Cu siguranţă aveţi de unde alege. Iar cea mai mare pondere a acestor produse o asigură cele cu preţuri sub cinci lei. Diferenţele ţin de oţelul folosit pentru lamă, precum şi de mânerele ataşate acestora. Exceptând celebrele ferăstraie chinezeşti cu lama gata ruginită, bătăi de cap vă pot da şi acele produse cu un mâner de calitate îndoilenică.

Ferăstrăul Super Cut are mânerul din plastic, casabil. Chiar dacă nu vă scoate din buzunar decât cel mult trei lei, mai bine continuaţi căutările. Un ferăstrău cu mâner solid din lemn, bine prins, costă doar cu un leu mai mult. De multe ori cele două produse pot fi găsite pe acelaşi raft. Mânerul produselor Super Cut are şanse să devină o amintire de la prima ramură taiată.

Dacă luăm în calcul şi un posibil şoc, foarte probabil în acest caz, fiţi sigur că după prima căzătură acesta va fi istorie. În acest caz, vă va mai lua ceva timp să improvizaţi un nou mâner, să nu mai luăm în considerare drumul din livadă până la un alt magazin. La alegerea unei astfel de unelte chiar nu este indicat să vă zgârciţi la un leu. Vorba aia, dai un leu, dar ştii că face.

Aşteptăm pe adresa imobiliar@adevarul.ro orice sesizare cu privire la produsele din categoria „Nu folosiţi“

Economie

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite