Brăila: Bijuteriile au fost recuperate cu ajutorul poliţiştilor

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Brăila: Bijuteriile au fost recuperate cu ajutorul poliţiştilor

Joi,  Gabriela B. de 29 de ani din municipiu răspunzând unei invitaţii , a plecat în vizită la Elena S.  Ajunsă acolo, gazda i-a cerut cerceii de aur şi telefonul, zicând că vrea

Joi,  Gabriela B. de 29 de ani din municipiu răspunzând unei invitaţii , a plecat în vizită la Elena S.  Ajunsă acolo, gazda i-a cerut cerceii de aur şi telefonul, zicând că vrea să le facă o fotografie.
Numai că, odată intrată în posesia obiectelor Elena a ieşit cu bunurile din curtea sa şi s-a deplasat la o casă de amanet unde a lăsat cerceii în schimbul banilor.

Deoarece Elena nu şi-a mai făcut apariţia, Gabriela s-a deplasat la sediul Poliţiei Muncipiului Brăila unde a reclamat cele întâmplate.

Ancheta a arătat că reclamaţia se confirmă. Prejudiciul a fost recuperat şi predat Gabrielei. Elena,a recunoscut fapta comisă, şi i s-a întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de furt.

Urmează ca după finalizarea cercetărilor, dosarul să fie înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Brăila.