Egal cu goluri pentru FCM în amicalul cu Luceafărul Oradea

0
FCM-ul a reușit egalarea, prin Epaminonda Nicu

FC Municipal Târgu-Mureș a disputat astăzi un nou joc amical, pe terenul 1 din complexul Weekend. Adversara jucătorilor pregătiți de Alexandru Pelici a fost colega de serie, Luceafăul Oradea.

După un joc echilibrat, cu foarte multe faze de poartă, scorul final a fost 2-2, la pauză 0-1.

Golurile formației mureșene au fost înscrise de Vagner, care se anunță a fi un jucător de bază în formula de joc gândită de tehnicianul FCM-ului, în minutul 62, alături de Epaminonda Nicu, în minutul 85, fostul campion al româniei cu Unirea Urziceni fiind un titular incontestabil în angrenajul oranj-albaștrilor. De menționat faptul că oaspeții de la Luceafărul Oradea au condus în două rânduri, iar felul în care mureșenii au revenit de fiecare dată a demonstrat tăria psihică a echipei antrenate de Pelici.