Orădenii au devenit mai cumpătați și asta se simte în buzunarele comercianților
0
Dan Octavian
Afacerile merg prost în centrul orașului pentru că orădenii nu au bani să mânce în oraș sau să-și cumpere haine noi. În an de criză ei fac economii și asta se simte în buzunarele comercianților. Altă dată mană cerească pentru comercianți, centrul orașului duce afacerile la faliment.
Dan Octavian, director executiv la Federația Patronilor Bihor pune numărul mare de spații comerciale care nu-și găsesc chiriași constanți pe seama crizei economice. „Anul acesta orădenii nu-și permit să-și înnoiască garderobele sau să mânănce în oraș. Lumea a devenit mai cumpătată, spre detrimentul micilor comercianți și prestatori de servicii", spune consilierul în afaceri.























































