Doctoratul le aduce profesorilor bani în plus la salariu

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Salariile vor fi mai mari cu 15%, majorarea urmând să fie aplicată din luna decembrie

Ministerul Educaţiei a emis, în luna noiembrie, ordinul conform căruia, persoanele care au promovat examenul de doctorat vor beneficia, începând cu luna decembrie, de un spor salarial.

„Astfel, aceşti salariaţi vor avea, din luna decembrie, un venit majorat cu 15%", ne-a informat secretarul general al FEN, Constantin Ciosu.

Beneficiari vor fi în jur de 1.500 de profesori din învăţământul preuniversitar şi universitar.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite