Prefectul de Vrancea, mulţumit că pe opt locuri de parlamentari au ieşit zece

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Parlamentarii de Vrancea şi-au primit certificatele   Foto: Ştefan Borcea
Parlamentarii de Vrancea şi-au primit certificatele   Foto: Ştefan Borcea

Biroul Electoral Judeţean Vrancea a împărţit ieri mandatele de deputaţi şi senatori celor zece parlamentari aleşi pe 9 decembrie.

Ceremonia de înmânare a certificatelor de parlamentari a fost condusă de preşedinta Biroului Electoral Judeţean, judecătoarea Mariana Săndina Croitoru.

Din cei zece parlamentari care vor reprezenta Vrancea în legislativul ţării, la ceremonie au fost prezenţi doar cinci, respectiv deputaţii Ciprian Nica, Angel Tâlvăr, Nini Săpunaru, Victor Roman, toţi de la USL şi Neagu Murgu, de la PP-DD.

Au absentat senatorii Petru Filip, Cristian Dumitrescu şi deputaţii Miron Mitrea, Laurenţiu Ţigăeru Roşca şi Florin Secară, prilej pentru cârcotaşi de a remarca faptul că aceştia, cei mai mulţi nefiind din Vrancea, vor mai veni în judeţ peste patru ani, pentru a cere din nou votul alegătorilor.

Prefectul Cătălin Popescu s-a arătat mulţumit că din punct de vedere tehnic alegerile s-au desfăşurat în condiţii foarte bune.

„Faptul că pe opt locuri au ieşit zece candidaţi, asta arată că ne-am făcut foarte bine treaba”, a spus prefectul Cătălin Popescu. 

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite