Alegeri parlamentare 2012/ Alin Trăşculescu, ieşit vineri seara din arest, a votat la Suraia VIDEO

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Alin Trăşculescu a votat la Suraia
Alin Trăşculescu a votat la Suraia

Fostul deputat Alin Trăşculescu candidează pentru un nou mandat în Colegiul 5 Mărăşeşti, care cuprinde 11 localităţi.

Eliberat vineri seara din arestul Poliţiei Capitalei, după ce în prealabil fusese arestat preventiv pentru fapte de corupţie, Alin Trăşculescu a venit în Vrancea pentru a-şi exercita dreptul de vot.

Acesta a ales să voteze în comuna sa de suflet, Suraia, localitate în care a promovat o serie de investiţii.

„Am putut veni aici pentru că sunt un om liber. Pentru mine Suraia are o semnificaţie aparte. Este o comună ca toate celelalte comune din colegiul meu. Surăienii sunt oameni deosebiţi, m-am simţit foarte bine de fiecare dată când am venit aici şi cred că ne merităm unii pe alţii. Am votat pentru un viitor proeuropean al României, pentru că eu văd România în interiorul Uniunii Europene şi nu îndreptată spre Est”, a spus Alin Trăşculescu la ieşirea de la vot.

Acesta s-a întâlnit în secţia de votare şi cu primarul comunei Suraia, care a părăsit partidul din care face parte Trăculescu înainte de alegerile locale, acesta urându-i succes candidatului din Colegiul 5.

Alin Trăşculescu nu a dorit să facă nicio remarcă la dosarul său de corupţie instrumentat de DNA.

Focşani

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite