Victorie lejeră pentru „U“ Jolidon cu Universitatea Reşiţa

0
Simona Vintilă a fost din nou una dintre cele mai bune jucătoare

Echipa de handbal feminin „U“ Jolidon a învins fără probleme formaţia Universitatea Reşiţa, scor 39-26,  într-un meci disputat în Sala Sporturilor „Horia Demian“ din Cluj-Napoca, în cadrul etapei a 12-a din Liga Naţională

Fetele antrenate de Gheorghe Covaciu au început timorate partida şi s-au văzut conduse în permanenţă, de-a lungul primei jumătăţi a reprizei întâi, dar apoi şi-au revenit şi au controlat partida. Reşiţa a condus pentru ultima dată cu 8-7, iar apoi handbalistele clujence nu au mai cedat iniţiativa şi au câştigat fără probleme.

La pauză, scorul era deja 19-17, iar a doua jumătate a fost un simplu antrenament pentru echipa mai experimentată, „U“ Jolidon. Etapa viitoare, clujencele se vor deplasa la Galaţi, pentru a întâlni pe Oţelul