Înfrângere pe teren propriu pentru Gloria Buzău

0
buzau

Înfrângere suferită de Gloria Buzău în partida disputată astăzi pe propriul teren într-un meci contând pentru etapa a doua din play-off. Gruparea din Crâng a fost învinsă cu scorul de 2-0 de către Academica Argeş Piteşti.

Primul gol al oaspeţilor a fost marcat în minutul 54 de către Deletic, care a reluat din doi metri în plasa porţii lui Sîrbu. Cel de-al doilea gol al celor de la Academica a fost marcat în minutul 86, reuşita purtând semnătura lui Vezan.

Tot astăzi, în etapa a doua de play-off - seria I a Ligii a doua - s-au mai disputat partidele SC Bacău - FC Voluntari 1-2 şi CF Brăila - Rapid Suceava 1-1.

Pe primul loc este FC Voluntari, cu 57 de puncte, iar pe 2, Academica Argeş, cu 5 puncte mai puţin. Gloria Buzău se află pe poziţia a patra, cu 40 de puncte.