Zeci de persoane care locuiau în Centrul Capitalei fără forme legale, ridicate de poliţişti
0Zeci de persoane care stau în Bucureşti fără forme legale au fost duse la secţie, în urma unei razii a Poliţiei Capitalei ce a avut loc de azi-dimineaţă.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliţiei Capitalei, comisarul-şef Christian Ciocan, au fost amprentate şi verificate 30 de astfel de persoane în diferite locaţii din Centrul Capitalei.
Printre persoanele verificate de oamenii legii au fost identificaţi şi doi hoţi, ei având la activ mai multe furturi din autoturisme.Potrivit poliţiştilor, astfel de acţiuni vor continua în special în sectoarele 2 şi 3, acolo unde oamenii legii au informaţii că locuiesc persoane fără forme legale.























































