UTIL Cine poate obţine scutiri de la serviciile de alimentare cu apă şi canalizare
31 mai 2011 este data limită la care bucureştenii pot depune dosarele pentru scutirea de la plata serviciilor de alimentare cu apă şi canalizare pentru perioada 1 iulie – 31 decembrie 2011 a anunţat Direcţia Generală de Asistenţă Socială a Municipiului Bucureşti
De scutirea plăţilor pot beneficia toate familiile şi persoanele singure care locuiesc pe raza municipiului Bucureşti, cu acte legale (act de proprietate sau de închiriere la domiciliul pentru care se solicită scutirea), cu cetăţenie română, ale căror venituri pe membru de familie este mai mic sau egal cu 400 lei/membru de familie, şi care nu au datorii la plata serviciilor de alimentare cu apă şi canalizare (având factura plătită inclusiv pe luna aprilie 2011)
Beneficiarii sunt aşteptaţi de luni până vineri între orele 8.30 şi 16.30 să depună actele, la “Centrul de asistenţă pentru persoane vârstnice” din Şoseaua Ştefan cel Mare nr. 1-3, sector 1, Bucureşti (în spatele restaurantului Perla)
Informaţii suplimentare se pot obţine la telefon 0800-800.821.218, apel gratuit din reţelele Romtelecom, Orange, Vodafone şi Cosmote.





















































