Un primar vrea să alunge "populaţia nomadă"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Primarul Timişoarei, Gheorghe Ciuhandu, susţine că oraşul pe care îl administrează este asaltat de "populaţia nomadă" din alte regiuni ale ţării. Pentru că, în opinia edilului,

Primarul Timişoarei, Gheorghe Ciuhandu, susţine că oraşul pe care îl administrează este asaltat de "populaţia nomadă" din alte regiuni ale ţării. Pentru că, în opinia edilului, afectează comunitatea, acesta este hotărât să ia măsuri de îndepărtare a acestor persoane. "Aceşti oameni lasă mizerii pe spaţiile verzi din cartierele mărginaşe sau în clădiri dezafectate şi distrug tot acolo unde se aşază. Şi nu din dorinţa de a le face rău, ci de a proteja propria populaţie, trebuie să luăm măsuri împotriva lor", a declarat Ciuhandu.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite