Târgu-Jiu: Activitatea instanţelor gorjene, a fost ieri paralizată pentru două ore

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Grefierii şi personalul auxiliar din Tribunalul şi judecătoriile din Gorj au intrat ieri într-o grevă de avertisment sprijinindu-şi astfel colegii din toată ţara. Timp de două ore, între

Grefierii şi personalul auxiliar din Tribunalul şi judecătoriile din Gorj au intrat ieri într-o grevă de avertisment sprijinindu-şi astfel colegii din toată ţara.
Timp de două ore, între 10:00 şi 12:00, activitatea instanţelor a fost paralizată, şedinţele au fost suspendate şi greviştii au stat în faţa instituţiei în tăcere.
Ei sunt nemulţumiţi deoarece nu le-au fost acordate sporurile restante din 2000 nu li s-au plătit orele suplimentare lucrate şi nu sunt suficienţi raportat la volumul de muncă. 

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite