Studentele au dansat aproape goale, la cearsaf, cu efecte speciale de lumini si umbre
0Missa a iesit o craioveanca, iar o parte a publicului a acuzat juriul ca a ales-o "pe blat"
Cu o sticla de "Stela" in mana, Jonny de la Politehnica rabufnea in gura mare: "Uaau! Ce craci are asta!", "Lu' asta mai trebuie sa-i creasca un pic tatele, dar, in rest, arata superbine!", "Asta iese Miss, pe bune, are tot ce vrei!". Asa, ca inainte de lasatul secului, sambata noaptea a fost dezmat studentesc in Club Preoteasa din Bucuresti. A fost finala Miss UNIFEST 2004, urmata de un "party" pe cinste. Dupa ce au fost alese "Miss" la concursurile de frumusete din centrele lor universitare, 15 studente s-au intrecut pentru titlul national de Miss UNIFEST. La prima proba, cea de cultura generala, "nu stiu" a fost un raspuns dat de mai toate concurentele. Studentii-spectatori au mai si ras tinandu-se de de burta la auzul unor raspunsuri date dupa cugetari "profunde": "Athos este muntele sfant din Japonia", "Numele Americii i se datoreaza lui Columb", "Turcii au fost un popor antic care au facut impartirea timpului". Ca sa raspunda la intrebarea "Cine a inventat fonograful?", o studenta a spus ca ar fi trebuit sa fie barbat. Intre probele concursului, o trupa studenteasca de comedie l-a ironizat pe Adrian Mutu, "consumatorul de prafuri", pe Gigi Becali, care "a intrat in politica la imboldurile date de inaintasii Mihai Viteazul, Dorinel Munteanu...", pe Guru Bivolaru, care era incantat ca la concursul de Miss au fost aduse "multe pasarele". O studenta a facut campanie electorala, prezentandu-si platforma alcatuita din sani, coapse, picioare... Ea a promis ca de platforma sa electorala "vor beneficia toti". Cea mai "picanta" proba a fost cea a cearsafului, intins pe un panou si asezat in fata scenei. Luminile s-au stins si in spatele cearsafului a ramas doar un reflector cu lumina albastru-fosforescent. Intre reflector si cearsaf, studentele au inceput, pe rand, sa danseze erotic. Aveau pe ele doar costume de baie, iar formele trupului erau proiectate pe cearsaf sub forma de umbra. In sala, studentii fluierau si zbierau cand concurentele executau cate o miscare mai obscena: ridicarea piciorului, apropierea zonei pubiene de cearsaf, aplecarea spre pamant cu picioarele desfacute. Ultima concurenta a socat publicul si juriul. Ea n-a mai dansat in spatele cearsafului, ci direct in fata lui. Dupa dansurile erotice s-au aprins luminile, iar concurentele au pasit pe podium pentru a fi aplaudate. Una dintre ele, care spune ca e campioana la culturism, a facut spargatul in costum de baie. Momentul erotic a fost prelungit de recitalul sustinut de Ana Lesko. Cantareata si-a aruncat haina de pe ea si a luat pe scena doi studenti ca sa o ajute la strip-tease. Unul dintre studenti, mai tupeist, a inceput sa-si plimbe mana pe piciorul cantaretei, care i-a aratat din deget: "Nu e voie!" Pe melodiile Anei Lesko, studentii din club au inceput sa danseze. Spre miezul noptii, juriul, format numai din barbati, a deliberat. In club se striga mai ceva ca pe stadion: "Bianca, victorie! Bianca, victorie!". Miss UNIFEST 2004 a fost aleasa chiar Bianca Muta, 19 ani, studenta in anul I la Agronomie in Craiova. E o leoaica bruneta, cu ochi caprui, are 1,73, iar dimensiunile sunt 92-63-92. "La UNIFEST este pentru prima data cand am primit acest titlu. Am mai participat la concursuri, dar nu am fost aleasa Miss niciodata", ne-a spus Bianca. Un grup de studenti bucuresteni, asezati pe partea opusa celei in care se afla galeria craioveana, au acuzat juriul ca a ales missa pe blat. "ala de la Uniunea Studentilor e din Craiova si de-aia au ales-o. Cel putin cinci fete au fost mai frumoase decat cea pe care au ales-o ei", ne-a spus unul dintre studenti. Dupa concurs, lumea s-a pus pe dans si pe baut. Jonny de la Politehnica tragea din a treia sticla de "Stela". Era suparat ca fata pe care o daduse el castigatoare la inceput, s-a clasat doar pe locul doi.























































