Reprezentantul Bulgariei la OSCE a murit în Alpi
0Un diplomat bulgar a murit într-un accident în Munţii Alpi, a informat biroul de presă al Ministerului de Externe de la Sofia, citat de site-ul Novinite.com. Diplomatul, al cărui nume nu a fost
Un diplomat bulgar a murit într-un accident în Munţii Alpi, a informat biroul de presă al Ministerului de Externe de la Sofia, citat de site-ul Novinite.com. Diplomatul, al cărui nume nu a fost dezvăluit, a plecat în vacanţă în Alpi la 26 decembrie. În timp ce se afla pe un teren accidentat, bărbatul a alunecat şi a căzut într-o prăpastie. Cadavrul său a fost descoperit miercuri. Ministerul va acoperi cheltuielile de transport şi de înmormântare ale diplomatului. Acesta era un reprezentant al Bulgariei la Naţiunile Unite, OSCE şi al altor organizaţii internaţionale de la Viena. (A.C.)























































