Patru jucători ai echipei Universitatea Craiova, excluşi din lot

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Jucătorii Dorel Stoica, Constantin Gărgălie, Robert Săceanu şi Mihai Dina au fost excluşi, astăzi, din lotul formaţiei Universitatea Craiova. Ei vot fi trimişi, până la finalul

Jucătorii Dorel Stoica, Constantin Gărgălie, Robert Săceanu şi Mihai Dina au fost excluşi, astăzi, din lotul formaţiei Universitatea Craiova. Ei vot fi trimişi, până la finalul contractelor, la echipa a doua a clubului.

Anunţul a fost făcut de patronul Adrian Mititelu, în cadrul unei conferinţe de presă.

"Am considertat că pentru binele echipei, să se însănătoşească, trebuie să luăm nişte măsuri indiferent de nume. Dina, Stoica, Gărgălie şi Săceanu sunt excluşi din lot şi pe toată durata contractului vor merge la echipa a doua. Pot să facă acolo ce vor: să meargă la pescuit, să vină cu femei, nu mă interesează. În acelaşi timp, sunt netransferabili.", a declarat Mititelu.

Universitatea a înregistrat a treia înfrângere consecutivă în primele patru etape de campionat, ieri, în deplasare, scor 2-0, în faţa formaţiei Pandurii Târgu Jiu.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite