"Matrix Revolutii" a facut sali pline la premiera din Bucuresti
0Bucurestenii au umplut, miercuri, salile de cinema unde a avut loc premiera "Matrix Revolutii", partea a treia si ultima din revolutionara trilogie a fratilor Wachowski. "Matrix 3" a fost lansat
Bucurestenii au umplut, miercuri, salile de cinema unde a avut loc premiera "Matrix Revolutii", partea a treia si ultima din revolutionara trilogie a fratilor Wachowski. "Matrix 3" a fost lansat simultan in lumea intreaga la asa-numita Ora Zero. Aceasta a insemnat, de fapt, ora 6,00 la Los Angeles, 9,00 la New York, 14,00 la Londra si 16,00 la Bucuresti. La Hollywood Multiplex, filmul a rulat, miercuri, in cinci spectacole, programate in primele doua sali ca dimensiune (397 si 306 locuri). Primul bilet pentru spectacolul de la ora 16,00 s-a vandut inca din 25 octombrie. La Patria, in special tinerii s-au grabit sa vada spectacolul de la ora 16,00. Speculantii au cumparat inca de dimineata zeci de bilete pe care au incercat sa le vanda inaintea spectacolului, la negru, cu 30.000 de lei in plus fata de pretul obisnuit, 70.000 de lei. Celelalte cinematografe din tara unde a avut loc premiera sunt: Glendale Studio - Bucuresti, Republica - Cluj, Republica - Constanta si Capitol - Timisoara.























































