Gutău s-a întors cu popi la primărie

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Primarul Mircia Gutău, judecat în stare de libertate pentru luare de mită, s-a întors, ieri, la serviciu, în acordurile unei slujbe religioase de alungare a răului, ţinută chiar în biroul

Primarul Mircia Gutău, judecat în stare de libertate pentru luare de mită, s-a întors, ieri, la serviciu, în acordurile unei slujbe religioase de alungare a răului, ţinută chiar în biroul său de un sobor de preoţi. După slujba la care au asistat şi angajaţii primăriei, îmbrăcaţi de sărbătoare şi care au ţinut să îşi întâmpine şeful cu flori, Mircia Gutău a avut o întâlnire cu prefectul de Vâlcea Anuţa Handolescu care a vizat procedura legală de repunere a sa în funcţie. Viceprimarul Nicolae Dicu a declarat, luni, că se gândeşte serios să renunţe la funcţia din primărie. (NewsIn)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite