Doi tineri cu tulburari de comportament au omorat o fetita de opt ani

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Doi tineri din Cugir sunt cercetati de politisti sub acuzatia ca, vineri seara, au omorat o fetita de opt ani si au aruncat-o intr-un canal, informeaza Inspectoratul General al Politiei. Petronela

Doi tineri din Cugir sunt cercetati de politisti sub acuzatia ca, vineri seara, au omorat o fetita de opt ani si au aruncat-o intr-un canal, informeaza Inspectoratul General al Politiei. Petronela Ursu (18 ani) si Nicolae Vintan (28 ani) au acostat-o pe fetita si au dus-o in apropierea unei cantine din oras. Aici au strangulat-o cu un fular, dupa care i-au aruncat corpul intr-un canal. Anchetatorii au stabilit ca cei doi au comis fapta pe fondul unor tulburari de comportament, ei fiind prezentati procurorilor de pe langa Tribunalul Alba. Petronela Ursu a fost arestata preventiv pentru 30 de zile, sub acuzatia de omor calificat. Nicolae Vintan a fost internat provizoriu la Spitalul de Neuropsihiatrie Alba, pentru o expertiza medico-legala care sa indice daca are sau nu discernamant.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite