Corlăţean: PD cheltuie sume uriaşe ca să plimbe oameni la mitinguri
0Secretarul general al PSD, Titus Corlăţean, a declarat, astăzi, la Iaşi, că Traian Băsescu şi PD folosesc sume uriaşe de bani pentru a plimba aceeaşi oameni cu trenul la
Secretarul general al PSD, Titus Corlăţean, a declarat, astăzi, la Iaşi, că Traian Băsescu şi PD folosesc sume uriaşe de bani pentru a plimba aceeaşi oameni cu trenul la mitingurile pro-Băsescu organizate din ţară.
Totuşi Corlăţean a menţionat că nu are probe pentru a-şi susţine afirmaţiile. A declarat că acest lucru intră în sarcina Curţii de Conturi care ar trebui să verifice atent fondurile care s-au cheltuit în campanie.
Secretarul general al PSD a mai spus că PD se foloseşte şi de grupuri de elevi de liceu pe care îi aduce de la Bucureşti sub pretextul că participă la competiţii şcolare însă "participă la mitinguri pro-Băsescu".























































