Clubul de fotbal Wolverhampton, vandut cu 10 lire

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Omul de afaceri Steve Morgan, din Liverpool, a cumpărat toate acţiunile clubului englez de fotbal de ligă secundă Wolverhampton Wanderers pentru numai 10 lire sterline ( 20 de dolari), insa a

Omul de afaceri Steve Morgan, din Liverpool, a cumpărat toate acţiunile clubului englez de fotbal de ligă secundă Wolverhampton Wanderers pentru numai 10 lire sterline ( 20 de dolari), insa a promis că va investi 30 de milioane de lire sterline.

Milionarul Jack Hayward, patronul clubului din 1990, a anunţat ieri pe site-ul clubului că a ajuns la un acord de vânzare a echipei, după o ''îndelungată căutare a patronului potrivit''.

Wolverhampton a promovat în Premier League în 2003, după o pauză de 19 ani, dar a retrogradat după numai un sezon. La Wolves a jucat pentru un sezon şi atacantul român Ionel Ganea, în prezent la Rapid.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite