Bush: trupele SUA se vor retrage, dacă irakienii vor cere acest lucru

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Preşedintele american George W. Bush, deşi consideră că o retragere precipitată din Irak ar avea consecinţe catastrofale pentru această ţară, a declarat, azi, că trupele americane vor

Preşedintele american George W. Bush, deşi consideră că o retragere precipitată din Irak ar avea consecinţe catastrofale pentru această ţară, a declarat, azi, că trupele americane vor pleca din Irak dacă guvernul de la Bagdad va cere acest lucru, relatează AFP.

"Ne aflăm aici la invitaţia guvernului irakian. Este o ţară suverană", a explicat el, în conferinţa de presă de la Casa Albă. "Dacă ne vor spune <> , vom pleca", a subliniat Bush.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite