Berceanu: Voiculescu ar fi făcut mai bine să spună că demisionează din motive personale
Preşedintele Partidului Conservator, Dan Voiculescu, ar fi făcut mai bine să spună că demisionează din Senat din motive personale, şi nu să vină cu tot felul de poveşti, a declarat azi
Preşedintele Partidului Conservator, Dan Voiculescu, ar fi făcut mai bine să spună că demisionează din Senat din motive personale, şi nu să vină cu tot felul de poveşti, a declarat azi democratul Radu Berceanu, vicepreşedinte al Camerei superioare a Parlamentului.
Parlamentarul democrat a spus că Voiculescu "a mai umblat cu astfel de idei", în urmă cu vreo doi ani, şi că era mai bine să demisioneze la momentul acela din funcţia de senator.
Berceanu a susţinut, totodată, că demisia lui Dan Voiculescu nu este nicio pierdere pentru Senat.
"Nu e nici primul, nici ultimul care face acest lucru. Va veni altul în locul lui. Cimitirele sunt pline de oameni de neînlocuit. Oricine poate fi înlocuit, şi Voiculescu, şi eu", a afirmat Radu Berceanu.
Senatorul PD a spus că activitatea acestei camere a legislativului nu va fi perturbată de lipsa lui Voiculescu, deoarece oricum "nu prea participa la lucrările ei".
Berceanu nu a vrut să se pronunţe în legătură cu motivele care stau la baza deciziei liderului conservatorilor, dar a afirmat că este posibil să aibă legătură cu un eventual verdict care urmează să fie dat de instanţă în legătură cu decizia CNSAS de colaborare cu fosta securitate.





















































