Apa din fântânile Capitalei este nocivă
0Autoritatea de Sănătate Publică Bucureşti (ASPMB) interzice consumul de apă din fântânile individuale, mai ales în cazul sugarilor, după ce inspectorii au descoperit că aceasta conţine
Autoritatea de Sănătate Publică Bucureşti (ASPMB) interzice consumul de apă din fântânile individuale, mai ales în cazul sugarilor, după ce inspectorii au descoperit că aceasta conţine nitriţi mult peste limita admisă. Potrivit unui comunicat transmis de către ASPMB, toate probele de apă arată că în 88,3% din probele de apă analizate, nitriţii depăşesc cu mult limita stabilită de 50mg/litru apă.























































