Accident grav din cauza fumului degajat de vegetaţia incendiată
O persoană şi-a pierdut viaţa, azi după-amiază, pe DN 52, în judeţul Teleorman, la ieşirea din Alexandria spre Turnu Măgurele, într-un accident rutier care s-a produs din cauza fumului
O persoană şi-a pierdut viaţa, azi după-amiază, pe DN 52, în judeţul Teleorman, la ieşirea din Alexandria spre Turnu Măgurele, într-un accident rutier care s-a produs din cauza fumului degajat de vegetaţia incendiată de pe marginea drumului, se arată într-un comunicat al Poliţiei Rutiere.
Şoferul unui microbuz de transport persoane, care se deplasa către Alexandria, a încercat să treacă prin perdeaua de fum dens de pe carosabil, însă la vederea flăcărilor s-a speriat, a pierdut controlul direcţiei de mers şi a intrat pe contrasens unde a lovit o autoutilitară.
În urma accidentului, şoferul autoutilitarei a decedat, iar alte trei persoane aflate în microbuz, printre care şi şoferul, au suferit răni uşoare, nefiind necesară internarea acestora în spital.
La faţa locului s-au deplasat echipaje de Poliţie Rutieră, precum şi două autospeciale ale Inspectoratului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă în vederea stingerii focului şi descarcerarea persoanei decedate. Conducătorul microbuzului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.





















































