A murit Ilie Stănescu, regele internaţional al romilor
0Ilie Badea Stănescu, regele internaţional al romilor de pretutindeni, a murit luni seara, din cauza unui infarct. Tortică, aşa cum era cunoscut de supuşi, a decedat în jurul orei 22.30, din
Ilie Badea Stănescu, regele internaţional al romilor de pretutindeni, a murit luni seara, din cauza unui infarct.
Tortică, aşa cum era cunoscut de supuşi, a decedat în jurul orei 22.30, din cauza unui infract de miocard. El se afla în baie în timp ce i s-a făcut rău. L-a strigat pe prinţul Dan, moştenitorul la tron, care l-a auzit şi l-a ajutat să ajungă în dormitorul regal. După nici un minut, Ilie Stănescu a decedat.
El a fost încoronat ca rege în 2003 la Mânăstirea Curtea de Argeş. Înmormântarea va avea loc miercuri.























































