200 de familii, fără apă caldă

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Peste 200 de familii din municipiul Botoşani care locuiesc în blocuri unde peste trei sferturi din locatari au centrale termice de apartament vor fi debranşaţi de la sistemul public de furnizare a

Peste 200 de familii din municipiul Botoşani care locuiesc în blocuri unde peste trei sferturi din locatari au centrale termice de apartament vor fi debranşaţi de la sistemul public de furnizare a agentului termic. Societatea Termica a decis să întrerupă, începând de astăzi, furnizarea apei calde către scările de bloc cu patru sau mai puţini clienţi. "Nu se mai justifică costurile", a motivat directorul Termica, Ion Diaconu. În Botoşani există 70 de scări de bloc care vor fi debranşate.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite