Medicii de familie dezbat legile reformei
0Peste o mie de medici de familie participă, începând de mâine până pe 1 aprilie, la Conferinţa Anuală a Asociaţiei Medicilor de Familie din Bucureşti, care se va desfăşura la Palatul
Peste o mie de medici de familie participă, începând de mâine până pe 1 aprilie, la Conferinţa Anuală a Asociaţiei Medicilor de Familie din Bucureşti, care se va desfăşura la Palatul Copiilor. Deşi, teoretic, medicina de familie bine finanţată ar scădea costurile în sistem, nimeni nu a putut depăşi stadiul declarativ. De aceea, medicii de familie consideră că este necesară conştientizarea problemei în rândul pacienţilor. Medicii de familie îşi vor exprima poziţia faţă de pachetul de legi privind reforma în domeniul sănătăţii.























































