Soţul Mădălinei Manole: "Toată viaţa şi-a dorit să strige cineva după ea şi acum când are cine să strige, ea nu va auzi
0"Magda a fost omul care m-a completat mereu. De acum încolo va fi îngerul care mă va completa mereu", a declarat Petru Mircea, soţul Mădălinei Manole la ştirile ProTv
"Am putere să trec mai departe. De două ori putere, pentru că Magda e în continuare alături de mine. Ar trebui vidanjate anumite locuri din mass-media. Nu puteam să scriu altceva pe crucea soţiei mele. Mădălina Manole trăieşte, femeia care a murit este Magdalena Anca Mircea, soţia mea. Nu-mi vine să cred ce se întâmplă şi ce se spune”, a a declarat soţul artistei la Pro TV.
Asociaţia T.A.T.A.: "Părinţii Mădălinei greşesc atunci când îşi acuză ginerele"
"Am fost singurul care i-a putut pătrunde în suflet. (...) Magda a fost efectiv un înger rătăcit pe Pământ", a declarat acesta la ProTv.
"Nu-mi vine să cred ce mizerii se întâmplă", a adăugat acesta referindu-se la materialele apărute în presă după moartea artistei. Acesta a refuzat să intre în detalii "pentru că Magduţa (aşa cum îi spunea acesta Mădălinei Manole, n.r) nu ar vrea asta acum". "Adevărul va ieşi la lumină şi lumea va înţelege perfect ce s-a întâmplat în sufletul ei şi Dumnezeu va alege perfect momentul", a adăugat Petru pentru ProTv.
Referitor la acuzaţiile care i se aduc prin presă, acesta le-a calificat drept "minciuni urâte". "Acuzaţiile se fac ochi în ochi. (...) Va veni vremea în care mă voi ridica şi voi arăta cu degetul spre ei", a adăugat acesta.
"Am să mă ridic şi am să închid multe guri. Ceea ce fac acum mi se pare ireal", a declarat acesta pentru ProTv.
"Noi am fost nedespărţiţi. În scurta noastră bucurie o singură dată am intrat am intrat în marele complex comercial de lângă casă. Am apărat-o şi am protejat-o", a declarat soţul artistei cu lacrimi în ochi.
Nu ştiu ce numeşte tata (socrul său, n.r) vraci
Referindu-se la relaţia cu părinţii Mădălinei, acesta a declarat că sunt oameni care i-au fost mereu dragi. "Nu i-am spus niciodată socru, i-am spus tată. Nu ştiu ce numeşte tata vraci, pardon socrul meu. Primul ajutor spre care ne-am îndreptat a fost cel de la Dumnezeu. Ne făcusem un duhovnic în perioada asta şi am făcut încercări să o apropiem mai mult de Dumnezeu", a declarat acesta.
"Cine a fost prin preajma noastră în ultimele două luni ştie cât am suferit. Primul lucru pe care l-am făcut, înainte de căuta sprijin în altă parte, am pus mâna pe telefon şi am sunat la părinţii ei", a adăugat acesta.
Părinţii Mădălinei: „Soacra îi spunea că e urâtă şi că nu mai e ce-a fost"
VIDEO- Mădălina Manole:„Revistele de scandal se întrebau dacă Mădălina Manole mai trăieşte"
Acesta a negat acuzaţiile socrilor că nu ar fi lăsat-o pe Mădălina să aibă relaţii apropiate cu ei. "Minciuna e un păcat! Nu vreau să intru în jocul ăsta
pentru că eu nu judec, de judecat o face doar Dumnezeu", a spus acesta.
"Nu ne vizitam des. Nu se răciseră relaţiile, erau relaţiile obişnuite, cele din totdeauna. Măgduţa a considerat aşa. Doamne ce greu îmi este să vorbesc", a declarat acesta înlăcrimat.
"Probabil că liniştindu-se cândva tristeţea asta şi amărăciunea vor căuta în suflet responsabilitatea de părinte. Mi-e atât de greu să vorbesc despre lucrurile astea, pentru că oamenii aceştia îmi sunt foarte dragi", a adăugat acesta.
Acesta a declarat că nu se simte acuzat. "Eu nu am primit în perioada asta nicio acuză. Nu am nicio teamă", a precizat Petru.
Referitor la motivele pentru care Mădălina Manole s-a sinucis acesta a declarat doar că a fost la mijloc o "anumită neîmplinire", care nu ar fi avut o legătură cu planurile sale muzicale.
"Magda nu avea nevoie de lucruri artificiale, să se reinventeze. Doar cei care nu se regăsesc se reinventează iar şi iar", a declarat Petru.
Petru: Minunea asta de băieţel nu va simţi niciodată căldura mamei
"Toată viaţa şi-a dorit să strige cineva după ea <Mami, mami> şi acum când are cine să strige, ea nu va auzi", a declarat soţul artistei în lacrimi.
Potrivit declaraţilor soţului cântăreţei, stările depresive ale Mădălinei durau circa trei zile. Petru a declarat că ea declara că este conştientă de toată dragostea de care era înconjurată, dar că "pentru a ne fi nouă bine ea trebuia să ne vegheze din altă parte".























































