Preşedintele i-a smuls telefonul unei ziariste şi a făcut-o "ţigancă împuţită"!
0"Cât de agresivă era ţiganca asta împuţită!", i-a spus preşedintele Traian Băsescu soţiei sale despre o ziaristă care dorise să-l filmeze, cu un telefon mobil, în timp ce-şi făcea
"Cât de agresivă era ţiganca asta împuţită!", i-a spus preşedintele Traian Băsescu soţiei sale despre o ziaristă care dorise să-l filmeze, cu un telefon mobil, în timp ce-şi făcea cumpărăturile. Incidentul, relatat de Antena 1, s-a petrecut sâmbătă, într-un supermarket. Preşedintele a înhăţat, pur şi simplu, mobilul cu care respectiva ziaristă îl înregistra, dar a uitat să oprească înregistrarea. După ce i-a returnat telefonul ziaristei, s-a putut auzi şi cum i s-a adresat preşedintele celei care dorea să-l intervieveze: "Măi, păsărică, tu nu ai treabă azi?", sună înregistrarea păstrată în memoria telefonului. Nu este primul incident de acest gen între şeful statului şi jurnalişti. În 2006, preşedintele l-a gratulat cu termenul de "găozar" pe un ziarist de la "Curentul".























































