Un premier strigă: „Să ne batem!“
0Noul prim-ministru al Japoniei, Naoto Kan, a fost surprins de fotoreporteri în timp ce ridica pumnul şi striga „Să ne batem!“.
Mesajul a fost adresat parlamentarilor din Opoziţie într-o şedinţă a Legislativului din prima zi a săptămânii. Naoto Kan este, totodată, preşedintele Partidului Democrat, aflat la putere.























































